KÜTOPYA’nın katkılarıyla

KÜTOPYA, öyle güçlü bir proje ki, simülasyonu kullanılarak pek çok müthiş proje hazırlamak mümkün. Dahası, KÜTOPYA’yı ortaya çıkaran araştırmalar başlı başına proje olarak başka gönüllü projelerin de yararlanabilmesi için arşivlenmekte.

“Yakupoğlu Buradaydı” belgesel serisi

Abdullah Reha Nazlı tarafından Yakupoğlu’nun tüm resimlerinin incelendiği, KÜTOPYA içinde gezilerek bugünkü görüntülerle anlatıldığı, 100 bölüm olacak belgesel serisi. İzlemek için tıklayınız.

“Bunu biliyor muydunuz?” belgesel serisi

KÜTOPY simülasyonunda gezilerek Kütahya ile ilgili ilginç bilgilerin kısa videolar halinde yayınlandığı mini belgeseller. İzlemek için tıklayınız.

https://youtu.be/rJkkIa3Q83E?si=DYpCwpSu2ihRQFKm

3D Taslaklar serisi

KÜTOPYA’nın taslakları kullanılarak eski Kütahya fotoğraflarının nerede çekildiğini gösteren video serisi. İzlemek için tıklayınız.

“Nerede çekildi?” serisi

Önemli eski Kütahya fotoğraflarının nerede çekildiği, hangi detayları içerdiği ve KÜTOPYA’nın hazırlanmasına nasıl katkıda bulunduğunu anlatan video serisi. İzlemek için tıklayınız.

Kayıp Kütahya

KÜTOPYA araştırmaları sırasında ortaya çıkan, tarih kitaplarında geçtiği halde günümüze ulaşmamış ya da sadece kalıntıları bulunan eserlerin derlendiği ve şehir için proje yapacakların yararlanması için arşiv olarak yayınlandığı proje. Proje web sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Kütahya Evleri

KÜTOPYA araştırmaları sırasında derlenen, Kütahya’ya özgü mimari taşıyan, 16. ve 17. yüzyıl evlerinin bugün ne halde olduğu, Kütahya için önemi ve herhangi bir proje yapmak isteyenler için tüm arşivi içeren bir web sitesi. Projeye ulaşmak için tıklayınız.

Kütahya AI

Kütahya’nın bugün nasıl görünebileceğinin Abdullah Reha Nazlı tarafından Photoshop ve yapay zeka kullanılarak görselleştirildiği proje. Proje web sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Yeni Kütahya

KÜTOPYA çalışmaları sırasında Kütahya gezildikçe ortaya çıkan, eski Kütahya fotoğraflarının bugünkü açılarının derlendiği proje. Proje sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Kütahya Konakları

çalışılıyor…

devam ediyor…